יד שרה - שאלות נפוצות בתחום ההתנדבות
נגישות
youtube facebook Yad Sarah English יד שרה בשפה העברית

מיהם המתנדבים ביד שרה ?
המתנדבים ביד שרה הינם מכל חלקי החברה הישראלית. נשים וגברים, יהודים ולא יהודים, צעירים ומבוגרים, דתיים וחילונים, ותיקים ועולים חדשים.

 

 

 

כמה מתנדבים יש ביד שרה ?
בשנת 2017 מונה משפחת מתנדבי יד שרה למעלה מ-6,000 מתנדבים המפעילים מערך שירותים ב-107 סניפים ברחבי הארץ .

 

 

 

האם צריך עוד מתנדבים ביד שרה?
בהחלט, כל אדם שני בישראל נעזר ביד שרה, ולכן יש צורך במתנדבים רבים כדי לתת שרות לכל אדם. ישנם מתנדבים שפורשים מהתנדבות ויש צורך במתנדבים חדשים במקומם, וישנו צורך לתת שרות נוסף לעוד אנשים או להרחיב את שעות הפעילות.

 

 

 


מהו היקף ההתנדבות הנדרש?
כל מתנדב או מתנדבת רשאים להחליט מהו פרק הזמן השבועי העומד לרשותם לפעילות התנדבותית. יש העדפה ביד שרה למי שמוכנים להתנדב פעמיים בשבוע לפחות, אם כי יש תפקידים (כגון באגף שירותי בית וקהילה - לביקורי בית) הדורשים פעם אחת בלבד בשבוע .

 

 

 

האם אפשר להתנדב באופן חד פעמי?
רוב ההתנדבות ביד שרה הינה התנדבות לטווח ארוך, המתנדב נותן שרות מתמשך לזקוקים לו ונהנה מנתינה לאורך זמן.

 

 

 

מהו מעמדם של המתנדבים ביד שרה ?
המתנדבים שותפים לכל תחומי העשייה של יד שרה ויש להם חלק בעיצוב מדיניותה. הם משמשים בתפקידי ייעוץ, ניהול והדרכה ומשתלבים במערך השירותים של יד שרה בהתאם לכישוריהם, לנטיות לבם ולמספר הימים בשבוע שהם יכולים להקדיש לפעילות התנדבותית . יד שרה קשובה לרצונם של המתנדבים ולהערותיהם הן בשל היותם שותפים שווי זכויות בה והן משום שהיא מחשיבה מאוד שיתוף פעולה וכבוד הדדי בין כל העוסקים במלאכה. אוירה נינוחה, אמון ופתיחות הם ערובה למימוש מטרותיה של יד שרה ולהיותה מוקד של פעילות יצירתית ומהנה עבור המתנדבים לשורותיה. מתנדבי יד שרה נהנים מפעילות חברתית ומאירועים מיוחדים המאורגנים למענם.

 

 

 

מהי יחידת ההתנדבות ?
יחידת ההתנדבות היא העוסקת בגיוס המתנדבים, במיונם, בהדרכתם ובהשמתם למגוון התפקידים. היחידה שוקדת על טיפוח קשר מתמיד עם המתנדבים, כדי ללמוד על השתלבותם במערך יד שרה. הואיל ויד שרה מחשיבה יותר מכל את טיב השרות שהיא נותנת ובה בעת היא מבקשת להבטיח למתנדבים עיסוקים ההולמים את כישוריהם, ייתכנו שינויים בתפקידיהם של המתנדבים במהלך פעילותם. לפעמים תיאלץ היחידה להציע למתנדבים דרך חדשה למעורבות בפעילות לטובת הכלל .

 

 

 

היכן וכיצד מתנדבים ליד שרה ?
המבקשים להתנדב ליד שרה בירושלים יפנו ליחידת המתנדבים במרכז יד שרה. מועמדים להתנדבות בסניפים אחרים יפנו ישירות למנהלי הסניפים באזור מגוריהם. ניתן לפנות למספר 6444*

או באמצעות טופס פניה להתנדבות באתר זה. בפגישה עם המועמד להתנדבות, ייבחנו אפשרויות תעסוקה התנדבותית ההולמות את כישוריו ובה בעת עונות על צורכי יד שרה . עם ההצטרפות ליד שרה, יחתום המתנדב על "אמנת המתנדב". באמנה מפורטות זכויותיו של המתנדב וההתחייבויות שהוא נוטל על עצמו מכוח התנדבותו. תוכלו למצוא את אמנת המתנדב מתחת לשורות אלו ודרך סימון בעמוד הבית. כל מתנדב יקבל עם תחילת הפעילות הסבר על מדיניותה של יד שרה, על המבנה הארגוני שלה ועל תרומתה של היחידה שבה הוא ישרת למימוש מטרתה הכללית. המתנדב יקבל גם הדרכה מפורטת לביצוע תפקידו.

 

 

 

כיצד פורשים ?
פרישה מפעילות התנדבותית תיתכן בכל עת, הן ביוזמת המתנדב והן ביוזמת יד שרה. מועד הפרישה יתואם בין המתנדב לבין הממונה, לשם הבטחת רציפותו של השירות התקין לפונים ליד שרה. המתנדבים הפורשים לאחר שלוש שנות התנדבות או יותר יוזמנו להצטרף לחוג ידידי יד שרה, וכך יישמר הקשר הפורה בין יד שרה למתנדביה הנאמנים.

 

 

 

האם תתכן התנדבות קבוצתית ביד שרה?
רוב ההתנדבות ביד שרה הינה אישית פרטנית, אם זאת קבוצות הרוצות להתנדב יחד יכולות לפנות ליחידת ההתנדבות ותיבדק האפשרות בהתאם לסניף ולתקופת ההתנדבות.

 

 

 

האם צריך לדעת עברית כדי להתנדב ביד שרה?
רוב התפקידים אכן דורשים ידיעת עברית אך יש תפקידים שניתן לעשותם גם ללא עברית, מדובר בעיקר בתפקידים הדורשים יכולת טכנית ובתפקידים הקשורים לגיוס תרומות.

 

 

 

מאיזה גיל אפשר להתנדב?
יחידים יכולים להתנדב מגיל 15 ואילך.

">פתח תפריט מובייל">